Mata pod krzesło – potrzebna w każdym biurze

Parkiety, panele lub wykładziny dywanowe pokrywające podłogi narażone są na uszkodzenia spowodowane naciskiem albo przesuwaniem mebli. Szczególnie krzesła i fotele biurowe mogą pozostawić wgniecenia lub zarysować podłoże. Wymiana części a czasem nawet całego pokrycia podłogi niesie za sobą spore koszty. Warto więc zabezpieczyć posadzkę w miejscach styczności z podstawą ruchomych elementów wyposażenia. Służą do tego celu specjalne maty ochronne.

mata pod krzesło

Czy mata pod krzesło może być elementem ozdobnym?

Średnich rozmiarów wodoodporna mata pod krzesło chroni podłogę przed zniszczeniem. Łatwo ją utrzymywać w czystości, więc nadaje się nie tylko do pokoju, ale również do kuchni lub zaplecza socjalnego w biurze. Można na niej postawić:

– krzesło,

– taboret,

– hoker kuchenny.

Wykonana z tworzywa sztucznego mata pod krzesło pokryta kolorowym nadrukiem jest jednocześnie oryginalnym akcentem wystroju wnętrza.

Podkładka pod fotel obrotowy

Do pracy przy komputerze powszechnie stosowane są  ergonomiczne fotele na kółkach. Umożliwiają one siedzącej osobie zmianę kąta ustawienia w stosunku do blatu i przemieszczanie się w obrębie biurka, aby sięgnąć po niezbędne pomoce lub dokumenty. W ciągu dnia pracy czynności te powtarzane są wielokrotnie. Przed powstawaniem rys na podłożu uchroni mata pod fotel biurowy w takim rozmiarze, by osłonić całą powierzchnię narażoną na uszkodzenie. Efektowną posadzkę warto pokryć przejrzystą taflą, która jest prawie niewidoczna. Mata pod fotel biurowy w dowolnej wersji kolorystycznej i wzorniczej znacznie uatrakcyjni wygląd pomieszczenia. Podkładki pod krzesła i fotele to nieodzowne wyposażenie każdego biura.