Rapidografy – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów rapidografów. Niektóre z nich są jednorazowe, inne natomiast można stosować wielokrotnie. Rapidografami w zależności od konretnego modelu można kreślić na papierze, kalce, a także na kartonie kreślarskim. Są to przyrządy pozwalające na pisanie i rysowanie w bardzo precyzyjny sposób. Linie uzyskiwane przy pomocy rapidografów mogą mieć różną grubość, kształt oraz stopień przejrzystości. Dzięki temu, iż na rynku można znaleźć tak dużą ilość wariantów każdy plastyk, projektant, czy też osoba pracująca w biurze może z łatwością znaleźć model odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Stosowanie rapidografów w praktyce

Warto wiedzieć, iż rapidografy to wyjątkowo wszechstronne narzędzia stosowane w piśmiennictwie. Można je także połączyć z innymi narzędziami, na przykład z przystosowanym do tego cyrklem. Dzięki takiemu połączeniu można z łatwością uzyskać precyzyjne i kształtne koła o wybranym charakterze linii.

Profesjonalizm na wyciągnięcie ręki

Dzięki dobrej jakości rapidografowi można uzyskać rysunki godne fachowca. Tego rodzaju narzędzia sprawdzają się w pracy projektantów wnętrz oraz stylistów. Mogą korzystać z nich także osoby zajmujące się aranżacją lub też projektowaniem ubrań, lub wzorów. Rapidografy dają nieskończone możliwości wyboru:

  • rodzaju tuszu,
  • koloru,
  • sposobu, w jaki narzędzie będzie pobierało tusz. Na rynku oraz w sklepie Biurwa można znaleźć zarówno rapidografy, które wypełnia się tuszem, jak i takie, w których umieszcza się specjalne naboje z tuszem.
rapidograf, rapidografy

Opisywane narzędzia są łatwe w użyciu, żeby jednak dobrze opanować technikę posługiwania się nimi, należy poświęcić na naukę parę chwil. Żeby rysunki oraz tekst wykonany za pomocą rapidografu wyglądał dobrze należy nauczyć się pewnego trzymania narzędzia oraz panowania nad kreską.