Funkcje i zastosowanie folii do laminowania

Laminowanie jest związane z foliowaniem dokumentów, co z pewnością jest jednym z codziennych zadań wykonywanych w biurach. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie folii, jak i urządzenia, dzięki któremu przystąpimy do zafoliowania dokumentacji. Jakie zalety ma folia laminacyjna? Czym się kierować podczas doboru?

Folia laminacyjna

W hurtowni papierniczej Biurfan największą popularnością cieszy się folia do laminowania A4, którą wykorzystamy w domu, biurze i firmie. Podczas doboru folii laminacyjnej nie należy zapominać o:

  • Formacie folii, którą dobrać należy do swoich potrzeb i właściwości laminatora.
  • Wykończeniu folii – może bazować na macie lub błysku. W biurach sprawdzają się błyszczące folie, która wpływają na estetykę dokumentacji.
  • Liczbie mikronów, co oznacza grubość folii do laminatora. Im większa liczba, tym bardziej sztywna jest folia. 
folia do laminowania a4

Folia do laminowania A4 – rodzaje

Mając na względzie specyfikację folii, na rynku znajdziemy sporo rodzajów tego produktu. Postawić można na miękkie folie, matowe, sztywne i błyszczące, metaliczne, czy też dające ochronę przed promieniowaniem UV. Wybór powinien zostać uwarunkowany właściwościami posiadanej laminarki, gdyż nie każde urządzenie pozwala zastosować  daną grubość folii. Niezwykle istotne jest też przeznaczenie, czyli rodzaj dokumentacji, jaka będzie podlegać foliowaniu. 

Folia laminacyjna ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zabezpieczyć dokumenty przed działaniem szkodliwych czynników (słońce, woda, zagniecenia). Dzięki temu można przedłużyć trwałość wizytówek, papierów i ważnych materiałów.