Format SRA3 – jakie są jego wymiary i zastosowania?

Jeśli prowadzisz firmę, która zajmuje się drukiem lub projektowaniem graficznym, na pewno spotkałeś się z formatem SRA3. Jest to jeden z najpopularniejszych formatów papieru w branży poligraficznej, który umożliwia wydrukowanie w dużych nakładach przy zachowaniu wysokiej jakości. Warto poznać dokładniej cechy tego formatu, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. W artykule dowiesz się, czym charakteryzuje się, jakie są jego wymiary i zastosowania, a także jakie korzyści niesie ze sobą jego wykorzystanie.

SRA3 – co to jest i jakie są jego wymiary?

SRA3 to format papieru o wymiarach 320 x 450 mm. Jest on większy od popularnego formatu A3 o 20 mm na długości i 30 mm na szerokości. Nieco mniejszy od B3, który ma wymiary 353 x 500 mm. W przypadku formatu SRA3, nie ma standardowej normy ISO, jednak w praktyce jego rozmiar jest zbliżony do B3+. Papier SRA3 jest nieco większy niż standardowe formaty, co daje większe możliwości projektowania i drukowania. W przypadku wydruków składających się z wielu stron, jego format pozwala na oszczędność papieru i czasu, ponieważ większe projekty można umieścić na jednej kartce.

Zastosowanie

format sra3

Format SRA3 z tego sklepu jest bardzo popularny w branży poligraficznej, a jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Najczęściej wykorzystuje się go do drukowania katalogów, ulotek, plakatów, czy też różnego rodzaju materiałów reklamowych. PŚwietnie nadaje się także do produkcji opakowań, teczki ofertowej czy też kalendarzy. Ponadto jego wykorzystanie jest coraz bardziej popularne w druku cyfrowym, dzięki możliwości drukowania w technologii laserowej i atramentowej. Format SRA3 jest również stosowany w projektowaniu graficznym, gdzie pozwala na tworzenie większych projektów.

Korzyści

Wykorzystanie formatu SRA3 niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, pozwala na drukowanie większych projektów na jednej kartce, co przekłada się na oszczędność czasu i papieru. Ponadto, większy format pozwala na uzyskanie lepszej jakości wydruku oraz pozwala na wykorzystanie większej ilości kolorów i detali.