Na co zwrócić uwagę przy zakupie kolorowej drukarki laserowej

Drukarki to jedne z najbardziej niezbędnych urządzeń biurowych, jakie można posiadać. Od drukowania faktur po grafiki i dokumenty, pełnią ogromną rolę w każdej firmie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego można oczekiwać od konkretnego modelu. Istnieje kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem nowej drukarki. Od miejsca, jakie zajmie w Twoim biurze i ile atramentu zużyje, po to, jak często spodziewasz się drukować i jaką objętość dokumentów musisz obsługiwać na co dzień. Aby pomóc zawęzić badania i zapewnić zakup odpowiedniej drukarki dla swoich potrzeb, oto wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze najlepszej kolorowej drukarki laserowej.

Jak wybrać odpowiednią kolorową drukarkę laserową

Pierwszym krokiem przy wyborze nowej kolorowej drukarki laserowej (tutaj) jest zbadanie swoich aktualnych potrzeb. To pomoże Ci zdecydować, ile miejsca będziesz potrzebował w swoim biurze i dla ilu osób będziesz musiał drukować. Będziesz musiał również wiedzieć, ile dokumentów każda drukarka będzie obsługiwać dziennie. Pomoże Ci to również zdecydować o liczbie stron na minutę (ppm), które może wyprodukować Twoja drukarka. Jest to ważne, ponieważ wpływa na to, jak długo trwa drukowanie określonej liczby stron. Ponadto, będziesz chciał wziąć pod uwagę liczbę papierów, które każda kolorowa drukarka laserowa może obsłużyć. Możesz to zrobić, patrząc na maksymalną liczbę stron, które drukarka może trzymać w swoim zasobniku.

Badanie funkcji drukarki i twierdzeń firmy

Następnym krokiem jest przyjrzenie się funkcjom drukarek i porównanie roszczeń każdego modelu z jego rzeczywistymi możliwościami. W ten sposób możesz mieć pewność, że kupisz drukarkę, która będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Jedną z najważniejszych cech, które należy wziąć pod uwagę, jest pojemność obsługi papieru. Chociaż dobrze jest mieć drukarkę, która może obsłużyć dużą liczbę stron, ważne jest również, aby mogła pomieścić papier, który masz pod ręką. Najlepiej wybrać drukarkę o maksymalnej pojemności papieru wynoszącej około 100 arkuszy. Pomoże to zapewnić, że drukarka nie będzie się zacinać lub przestanie działać.

Kolejną ważną cechą, o której należy pamiętać, jest prędkość drukowania drukarki. To dlatego, że wpływa na to, jak szybko będziesz w stanie wydrukować dokumenty. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o prędkości drukarki jest spojrzenie na specyfikacje drukarki.

drukarka laserowa kolorowa hp

Prędkość i jakość druku – co liczy się najbardziej?

Wybór drukarki będzie zależał również od liczby stron, które musisz codziennie wydrukować. Musisz jednak wziąć pod uwagę również jakość druku.

Jednym ze sposobów określenia jakości druku drukarki jest sprawdzenie jej jakości tekstu i grafiki za pomocą testu ISO/IEC 24711. Test ten mierzy rozdzielczość druku, dokładność kolorów i poziom czerni (jak ciemny jest wydruk). W zależności od potrzeb można wybrać drukarkę o dobrej lub lepszej jakości. Drukarki o lepszej jakości, choć droższe, są w stanie tworzyć strony o znacznie bardziej szczegółowym i ostrym obrazie.

Jeśli chodzi o toner, to jak go wybrać?

Twoim kolejnym krokiem jest porównanie kosztów używania tonera i tego, czy drukarka laserowa jest w stanie go używać.

Podczas gdy niektóre kolorowe drukarki laserowe mogą używać tonera, inne mogą produkować strony tylko przy użyciu atramentu. Jednak powinieneś również rozważyć, czy drukarka może być łatwo uzupełniona lub naładowana.

Ważne jest również, aby pamiętać, że drukarki laserowe używają tonera, podczas gdy drukarki atramentowe nie. Dlatego też warto będzie wybrać drukarkę, która korzysta z tonera.